CP0010620R0JE663
Mfr.Part #
CP0010620R0JE663
Description
RES 620 OHM 10W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
620Ohms
Max Operating Temperature :
225°C
Max Power Dissipation :
10W
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Power (Watts) :
10W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
48.006mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-65°C~225°C
2
Supplier Device Package :
Width :
10.0076mm
Composition :
Metal Oxide Film
Feature :
Flame Proof, Safety
Datasheets
CP0010620R0JE663
Vishay / Dale CP0010620R0JE663
620Ohms, 10W, Metal Oxide Film,