CP00105K100KE663
Mfr.Part #
CP00105K100KE663
Description
RES 5.1K OHM 10W 10% AXIAL
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
10W
Length :
48.006mm
Supplier Device Package :
Axial
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±10%
Resistance :
5.1kOhms
Composition :
Metal Oxide Film
Package / Case :
Max Operating Temperature :
225°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Flame Proof, Safety
Width :
10.0076mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
10W
Datasheets
CP00105K100KE663
Vishay / Dale CP00105K100KE663
5.1kOhms, 10W, Metal Oxide Film,