CP00103K900KE66
Mfr.Part #
CP00103K900KE66
Description
RES 3.9K OHM 10W 10% AXIAL
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Bulk
Length :
48.006mm
Resistance :
3.9kOhms
Supplier Device Package :
Axial
Max Power Dissipation :
10W
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Max Operating Temperature :
225°C
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Composition :
Metal Oxide Film
Width :
10.0076mm
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
Datasheets
CP00103K900KE66
Vishay / Dale CP00103K900KE66
3.9kOhms, 10W, Metal Oxide Film,