CP001033R00JE66
Mfr.Part #
CP001033R00JE66
Description
RES 33 OHM 10W 5% AXIAL
2
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Surface Mount :
No
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Bulk
Lead Diameter :
0.8 mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
Additional Feature :
Flameproof
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Length :
35mm
Max Power Dissipation :
10W
Pbfree Code :
yes
Resistance :
33Ohm