CP0010330R0KE663
Mfr.Part #
CP0010330R0KE663
Description
RES 330 OHM 10W 10% AXIAL
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
Tolerance :
±10%
Series :
CP
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Diameter :
0.8 mm
Additional Feature :
Flameproof
Surface Mount :
No
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~225°C
2
ECCN Code :
EAR99
Lead Length :
35mm
Composition :
Metal Oxide Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
330Ohm
Max Power Dissipation :
10W
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
CP0010330R0KE663
Vishay / Dale CP0010330R0KE663
FIXED RESISTOR, 330Ohm, Metal Oxide Film,