CP00102K700KE66
Mfr.Part #
CP00102K700KE66
Description
RES 2.7K OHM 10W 10% AXIAL
Axial
Power (Watts) :
10W
Length :
48.006mm
Feature :
Flame Proof, Safety
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
10W
Supplier Device Package :
Composition :
Metal Oxide Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
Width :
10.0076mm
Resistance :
2.7kOhms
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
225°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
CP00102K700KE66
Vishay / Dale CP00102K700KE66
2.7kOhms, 10W, Metal Oxide Film,