CP001022R00JE663
Mfr.Part #
CP001022R00JE663
Description
RES 22 OHM 10W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Surface Mount :
No
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Construction :
RECTANGULAR
Published :
Additional Feature :
Flameproof
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Composition :
Wirewound
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
10W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Bulk
Lead Diameter :
0.8 mm
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
Lead Length :
35mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
22Ohm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Flame Proof, Safety
Datasheets
CP001022R00JE663
Vishay / Dale CP001022R00JE663
FIXED RESISTOR, 22Ohm, Wirewound,