CP00101K200KE663
Mfr.Part #
CP00101K200KE663
Description
RES 1.2K OHM 10W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
10.0076mm
Resistance :
1.2kOhms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Series :
CP
Length :
48.006mm
Supplier Device Package :
Axial
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Flame Proof, Safety
Max Operating Temperature :
225°C
Size / Dimension :
1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Composition :
Metal Oxide Film
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
CP00101K200KE663
Vishay / Dale CP00101K200KE663
1.2kOhms, 10W, Metal Oxide Film,