CP00078R00HE14
Mfr.Part #
CP00078R00HE14
Description
RES 8 OHM 7W 3% AXIAL
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
1.378Lx0.394W 35.00mmx10.00mm
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
7W
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Series :
CP
Length :
35.3314mm
Width :
9.525mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Package / Case :
Factory Lead Time :
49 Weeks
Published :
Max Power Dissipation :
7W
Tolerance :
±3%
ROHS3 Compliant
Height :
9.525mm
Resistance :
8Ohms
Datasheets
CP00078R00HE14
Vishay / Dale CP00078R00HE14
8Ohms, 7W, Wirewound,