CP00077R000JE14
Mfr.Part #
CP00077R000JE14
Description
RES 7 OHM 7W 5% AXIAL
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Power Rating :
7W
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Composition :
Wirewound
Max Power Dissipation :
7W
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
7Ohm
Height :
8.73mm
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
7W
Size / Dimension :
1.378Lx0.394W 35.00mmx10.00mm
2
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
CP00077R000JE14
Vishay / Dale CP00077R000JE14
Through Hole FIXED RESISTOR, 7Ohm, Wirewound,