CP000739K00KE663
Mfr.Part #
CP000739K00KE663
Description
RES 39K OHM 7W 10% AXIAL
Max Power Dissipation :
7W
Size / Dimension :
1.378Lx0.394W 35.00mmx10.00mm
Width :
10.0076mm
Max Operating Temperature :
225°C
Length :
35.0012mm
Axial
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Composition :
Metal Oxide Film
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Resistance :
39kOhms
Tolerance :
±10%
Series :
CP
Power (Watts) :
7W
Datasheets
CP000739K00KE663
Vishay / Dale CP000739K00KE663
39kOhms, 7W, Metal Oxide Film,