CP0007110R0KE663
Mfr.Part #
CP0007110R0KE663
Description
RES 110 OHM 7W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
225°C
Size / Dimension :
1.378Lx0.394W 35.00mmx10.00mm
Width :
10.0076mm
Power (Watts) :
7W
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Composition :
Metal Oxide Film
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Length :
35.0012mm
Resistance :
110Ohms
Max Power Dissipation :
7W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Axial
Supplier Device Package :
Datasheets
CP0007110R0KE663
Vishay / Dale CP0007110R0KE663
110Ohms, 7W, Metal Oxide Film,