CP00059R100KE663
Mfr.Part #
CP00059R100KE663
Description
RES 9.1 OHM 5W 10% AXIAL
Max Power Dissipation :
5W
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
275°C
Supplier Device Package :
Axial
Package / Case :
Power (Watts) :
5W
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±10%
Width :
9.525mm
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
22.225mm
Resistance :
9.1Ohms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
CP00059R100KE663
Vishay / Dale CP00059R100KE663
9.1Ohms, 5W, Wirewound,