CP00055K600KE663
Mfr.Part #
CP00055K600KE663
Description
RES 5.6K OHM 5W 10% AXIAL
Max Power Dissipation :
5W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
22.225mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
225°C
Composition :
Metal Oxide Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Bulk
Power (Watts) :
5W
Width :
9.525mm
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Tolerance :
±10%
Supplier Device Package :
Resistance :
5.6kOhms
Datasheets
CP00055K600KE663
Vishay / Dale CP00055K600KE663
5.6kOhms, 5W, Metal Oxide Film,