CP0005510R0KE663
Mfr.Part #
CP0005510R0KE663
Description
RES 510 OHM 5W 10% AXIAL
Bulk
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
9.525mm
Max Power Dissipation :
5W
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
510Ohms
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Max Operating Temperature :
225°C
Power (Watts) :
5W
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%
Series :
CP
Length :
22.225mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
CP0005510R0KE663
Vishay / Dale CP0005510R0KE663
510Ohms, 5W, Metal Oxide Film,