CP0005470R0JE663
Mfr.Part #
CP0005470R0JE663
Description
RES 470 OHM 5W 5% AXIAL
Resistance :
470Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
22.225mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
5W
Packaging :
Bulk
Width :
9.525mm
Series :
CP
Max Operating Temperature :
225°C
Contact Plating :
Tin
Max Power Dissipation :
5W
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Composition :
Metal Oxide Film
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
CP0005470R0JE663
Vishay / Dale CP0005470R0JE663
470Ohms, 5W, Metal Oxide Film,