CP00053K300KE663
Mfr.Part #
CP00053K300KE663
Description
RES 3.3K OHM 5W 10% AXIAL
Composition :
Metal Oxide Film
CP
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Tolerance :
±10%
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Resistance :
3.3kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
22.225mm
Power (Watts) :
5W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
225°C
Width :
9.525mm
Max Power Dissipation :
5W
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Datasheets
CP00053K300KE663
Vishay / Dale CP00053K300KE663
3.3kOhms, 5W, Metal Oxide Film,