CP000533R00JE143
Mfr.Part #
CP000533R00JE143
Description
RES 33 OHM 5W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Published :
Axial
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Factory Lead Time :
9 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Series :
CP
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Construction :
RECTANGULAR
Max Power Dissipation :
5W
Surface Mount :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Composition :
Wirewound
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Lead Diameter :
0.914 mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
33Ohm
Datasheets
CP000533R00JE143
Vishay / Dale CP000533R00JE143
FIXED RESISTOR, 33Ohm, Wirewound,