CP0005330R0KB1485
Mfr.Part #
CP0005330R0KB1485
Description
RES 330 OHM 5W 10% AXIAL
Bulk
Pbfree Code :
No
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Lead Diameter :
0.914 mm
Tolerance :
±10%
Max Power Dissipation :
5W
Package / Case :
Axial
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Composition :
Wirewound
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
9 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
330Ohm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Height :
8.73mm
Power Rating :
5W
Published :
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
CP0005330R0KB1485
Vishay / Dale CP0005330R0KB1485
Through Hole FIXED RESISTOR, 330Ohm, Wirewound,