CP000522R00JE663
Mfr.Part #
CP000522R00JE663
Description
RES 22 OHM 5W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Resistance :
22Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size Code :
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR
Additional Feature :
Flameproof
Lead Diameter :
0.8 mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Surface Mount :
No
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Max Power Dissipation :
5W
Rated Power Dissipation (P) :
5W
ECCN Code :
EAR99
Lead Length :
35mm
Datasheets
CP000522R00JE663
Vishay / Dale CP000522R00JE663
FIXED RESISTOR, 22Ohm, Wirewound,