CP000520R00KE663
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CP000520R00KE663
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 20 OHM 5W 10% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Feature :
Flame Proof, Safety
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
CP
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
5W
Published :
Resistance :
20Ohms
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
9.525mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Max Operating Temperature :
275°C
Length :
22.225mm
Max Power Dissipation :
5W
Tolerance :
±10%
Contact Plating :
Tin
Composition :
Wirewound
Supplier Device Package :
Datasheets
CP000520R00KE663
Vishay / Dale CP000520R00KE663
20Ohms, 5W, Wirewound,