CP00051K500KE663
Mfr.Part #
CP00051K500KE663
Description
RES 1.5K OHM 5W 10% AXIAL
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Resistance :
1.5kOhms
Factory Lead Time :
16 Weeks
2
Supplier Device Package :
Axial
Composition :
Metal Oxide Film
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
225°C
Length :
22.225mm
Max Power Dissipation :
5W
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
5W
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Feature :
Flame Proof, Safety
Width :
9.525mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
Package / Case :
Datasheets
CP00051K500KE663
Vishay / Dale CP00051K500KE663
1.5kOhms, 5W, Metal Oxide Film,