CP00025K600JE14
Mfr.Part #
CP00025K600JE14
Description
RES 5.6K OHM 2W 5% AXIAL
Size / Dimension :
0.687Lx0.250W 17.46mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
2W
Resistance :
5.6kOhms
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Metal Oxide Film
Operating Temperature :
-65°C~225°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
6.35mm
Supplier Device Package :
Axial
Package / Case :
Length :
17.4498mm
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
225°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Series :
CP
Power (Watts) :
2W
Datasheets
CP00025K600JE14
Vishay / Dale CP00025K600JE14
5.6kOhms, 2W, Metal Oxide Film,