CP00023K300JB14
Mfr.Part #
CP00023K300JB14
Description
RES 3.3K OHM 2W 5% AXIAL
Composition :
Metal Oxide Film
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Published :
Size / Dimension :
0.687Lx0.250W 17.46mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Power (Watts) :
2W
Min Operating Temperature :
-65°C
9 Weeks
Length :
17.4498mm
Width :
6.35mm
Max Operating Temperature :
225°C
Resistance :
3.3kOhms
Datasheets
CP00023K300JB14
Vishay / Dale CP00023K300JB14
3.3kOhms, 2W, Metal Oxide Film,