COM13025-3.6864-EXT-T-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
COM13025-3.6864-EXT-T-TR
Manufacturer
Raltron
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD
Manufacturer :
Raltron
Product Category :
Oscillators
Product Category :
Circular MIL Spec Connector
Series :
DTS26
Mounting Angle :
Straight
RoHS :
Details
Voltage - Supply :
3.3V
Shell Size :
21
Product Status :
Active
Termination Style :
Crimp
Contact Material :
COPPER ALLOY
Number of Positions :
4 Position
Contact Plating :
Gold
Product :
Plugs
Package :
Tape and Reel (TR)
Output :
HCMOS
Mounting Type :
Surface Mount
Brand :
TE Connectivity / DEUTSCH
Frequency :
3.6864 MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Base Resonator :
Crystal
Mating Style :
Threaded
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Shell Style :
Straight
Current - Supply (Max) :
7mA
Contact Gender :
Pin (Male)
Shell Material :
Aluminum
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Subcategory :
Circular Connectors
Shell Plating :
Nickel
Current Rating :
46 A