CMX309FBC25.000MTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMX309FBC25.000MTR
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
4-SOJ, 5.08mm pitch
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±100ppm
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.185 4.70mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Output :
CMOS
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Max Supply Voltage :
3.6V
Lead Free :
Contains Lead
Max Supply Current :
9mA
Load Capacitance :
50pF
Current - Supply (Max) :
9mA
Size / Dimension :
0.547Lx0.341W 13.90mmx8.65mm
Max Operating Temperature :
70°C
Max Duty Cycle :
60 %
Operating Supply Voltage :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Length :
13.8938mm
Frequency Tolerance :
0.01%
Series :
CMX-309
Frequency :
25MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
5mA
Termination :
SMD/SMT
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
4-SOJ, 5.08mm pitch
Height :
4.699mm
Voltage - Supply :
3.3V
Width :
8.6614mm
Mount :
Surface Mount
Min Supply Voltage :
3V
Introducing Oscillators Citizen Finedevice Co., LTD. CMX309FBC25.000MTR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Type:XO (Standard), Output:CMOS, Operating Temperature:-20°C~70°C, Package / Case:4-SOJ, 5.08mm pitch, CMX309FBC25.000MTR pinout, CMX309FBC25.000MTR datasheet PDF, CMX309FBC25.000MTR amp .Beyond Oscillators Citizen Finedevice Co., LTD. CMX309FBC25.000MTR ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.