CML0805C0G3R3CT50V
Mfr.Part #
CML0805C0G3R3CT50V
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
22 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
CML_C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.030 0.75mm
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
3.3pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Stackpole Electronics, Inc. CML0805C0G3R3CT50V
CML_C0G 3.3pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)