CML0306-10N-JNH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CML0306-10N-JNH
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10NH 180MA 1.3 OHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
4 @ 100MHz
Shielding :
Shielded
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Series :
CML0306
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Current Rating (Amps) :
180mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
1.3Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
4.5GHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Type :
Thin Film
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.61mmx0.31mm
Inductance :
10nH
Datasheets
CML0306-10N-JNH
Delta Electronics CML0306-10N-JNH
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD