CML0603C0G1R0CT50V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CML0603C0G1R0CT50V
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
CML_C0G
Factory Lead Time :
22 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.25pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Stackpole Electronics, Inc. CML0603C0G1R0CT50V
CML_C0G 1pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)