CML0510-8N2-BNH
Mfr.Part #
CML0510-8N2-BNH
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
FIXED IND 8.2NH 230MA 850MOHM SM
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
CML0510
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Shielding :
Shielded
Inductance :
8.2nH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
850mOhm Max
Current Rating (Amps) :
230mA
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1nH
Frequency - Self Resonant :
5GHz
Type :
Thin Film
Datasheets
CML0510-8N2-BNH
Delta Electronics CML0510-8N2-BNH
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD