CMF70681R00FKRE70
Mfr.Part #
CMF70681R00FKRE70
Description
RES 681 OHM 1.75W 1% AXIAL
2
Surface Mount :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Metal Film
ECCN Code :
EAR99
Published :
Lead Free :
Lead Free
Working Voltage :
500V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Diameter :
0.81 mm
Packing Method :
TR
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Resistance :
681Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Series :
CMF
Construction :
Tubular
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
No
Max Power Dissipation :
1.75W