CMF705K1100FKRE
Mfr.Part #
CMF705K1100FKRE
Description
RES 5.11K OHM 1.75W 1% AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
14.2748mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
7 Weeks
Published :
Resistance :
5.11kOhms
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1.75W
Width :
4.57mm
Max Power Dissipation :
1.75W
Datasheets
CMF705K1100FKRE
Vishay / Dale CMF705K1100FKRE
5.11kOhms, 1.75W, Metal Film,