CMF705K1100FKEA
Mfr.Part #
CMF705K1100FKEA
Description
RES 5.11K OHM 1.75W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
14.2748mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Resistance :
5.11kOhms
Series :
CMF
Power (Watts) :
1.75W
Lead Free :
Lead Free
Width :
4.57mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1.75W
Metal Film
Published :
Datasheets
CMF705K1100FKEA
Vishay / Dale CMF705K1100FKEA
5.11kOhms, 1.75W, Metal Film,