CMF70536K00FKRE
Mfr.Part #
CMF70536K00FKRE
Description
RES 536K OHM 1.75W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
1.75W
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
1.75W
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
14.2748mm
Max Operating Temperature :
175°C
Width :
4.57mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Resistance :
536kOhms
Datasheets
CMF70536K00FKRE
Vishay / Dale CMF70536K00FKRE
536kOhms, 1.75W, Metal Film,