CMF7027R400FKEA
Mfr.Part #
CMF7027R400FKEA
Description
RES 27.4 OHM 1.75W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
27.4Ohms
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
1.75W
Number of Terminations :
2
Length :
14.2748mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Metal Film
Width :
4.57mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1.75W
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Datasheets
CMF7027R400FKEA
Vishay / Dale CMF7027R400FKEA
27.4Ohms, 1.75W, Metal Film,