CMF70250K00DHEK
Mfr.Part #
CMF70250K00DHEK
Description
RES 250K OHM 1.75W 0.5% AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
1.75W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Length :
14.2748mm
Width :
4.57mm
Power (Watts) :
1.75W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
250kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Datasheets
CMF70250K00DHEK
Vishay / Dale CMF70250K00DHEK
250kOhms, 1.75W, Metal Film,