CMF7024K300FKEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF7024K300FKEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 24.3K OHM 1.75W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
CMF
Power (Watts) :
1.75W
Width :
4.57mm
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
24.3kOhms
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Composition :
Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
1.75W
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
14.2748mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMF7024K300FKEA
Vishay / Dale CMF7024K300FKEA
24.3kOhms, 1.75W, Metal Film,