CMF70100R00JKRE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF70100R00JKRE
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 1.75W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Published :
Series :
CMF
Length :
14.2748mm
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Package / Case :
Axial
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Film
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
1.75W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
100Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
175°C
Width :
4.57mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Power Dissipation :
1.75W
Tolerance :
±5%
Datasheets
CMF70100R00JKRE
Vishay / Dale CMF70100R00JKRE
100Ohms, 1.75W, Metal Film,