CMF65R56000FNEK
Mfr.Part #
CMF65R56000FNEK
Description
RES 0.56 OHM 1.5W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
14.2748mm
Resistance :
560mOhms
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1.5W
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
1.5W
Datasheets
CMF65R56000FNEK
Vishay / Dale CMF65R56000FNEK
560mOhms, 1.5W, Metal Film,