CMF65R47000JNEB11
Mfr.Part #
CMF65R47000JNEB11
Description
RES 0.47 OHM 1.5W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
470mOhms
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Metal Film
Published :
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
1.5W
Max Power Dissipation :
1.5W
Length :
14.2748mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CMF65R47000JNEB11
Vishay / Dale CMF65R47000JNEB11
470mOhms, 1.5W, Metal Film,