CMF65R39000JNEK11
Mfr.Part #
CMF65R39000JNEK11
Description
RES 0.39 OHM 1.5W 5% AXIAL
Packaging :
Bulk
Resistance :
390mOhms
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Power Dissipation :
1.5W
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Package / Case :
Length :
14.2748mm
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
1.5W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
CMF65R39000JNEK11
Vishay / Dale CMF65R39000JNEK11
390mOhms, 1.5W, Metal Film,