CMF659M0900FHBF
Mfr.Part #
CMF659M0900FHBF
Description
RES 9.09M OHM 1.5W 1% AXIAL
Non-RoHS Compliant
Working Voltage :
500V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Package / Case :
Axial
Lead Diameter :
0.64 mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
1.5W
Surface Mount :
No
Lead Length :
38.1mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Terminal Shape :
Wire
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
9.09MOhm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Construction :
Tubular
Pbfree Code :
No
Published :
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm