CMF6596R250BEEK
Mfr.Part #
CMF6596R250BEEK
Description
RES 96.25 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
96.25Ohms
Length :
14.2748mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Max Power Dissipation :
1.5W
Power (Watts) :
1.5W
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
4.57mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Datasheets
CMF6596R250BEEK
Vishay / Dale CMF6596R250BEEK
96.25Ohms, 1.5W, Metal Film,