CMF65820R00FKEB
Mfr.Part #
CMF65820R00FKEB
Description
RES 820 OHM 1.5W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Width :
4.57mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
14.2748mm
Max Operating Temperature :
175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
1.5W
Resistance :
820Ohms
Lead Free
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
1.5W
Published :
Datasheets
CMF65820R00FKEB
Vishay / Dale CMF65820R00FKEB
820Ohms, 1.5W, Metal Film,