CMF6550R000BER6
Mfr.Part #
CMF6550R000BER6
Description
RES 50 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Max Operating Temperature :
175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
14.2748mm
Power (Watts) :
1.5W
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
50Ohms
Max Power Dissipation :
1.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
4.57mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
CMF6550R000BER6
Vishay / Dale CMF6550R000BER6
50Ohms, 1.5W, Metal Film,