CMF65500R00BHRE
Mfr.Part #
CMF65500R00BHRE
Description
RES 500 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
500Ohms
Metal Film
Published :
Power (Watts) :
1.5W
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Length :
14.2748mm
Max Power Dissipation :
1W
Max Operating Temperature :
175°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
4.57mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CMF65500R00BHRE
Vishay / Dale CMF65500R00BHRE
500Ohms, 1.5W, Metal Film,