CMF65500R00BHEA
Mfr.Part #
CMF65500R00BHEA
Description
RES 500 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Length :
14.2748mm
Lead Free
Published :
Max Operating Temperature :
175°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
1.5W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Package / Case :
Axial
Width :
4.57mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
1.5W
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
500Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CMF65500R00BHEA
Vishay / Dale CMF65500R00BHEA
500Ohms, 1.5W, Metal Film,