CMF65442K00FKRE11
Mfr.Part #
CMF65442K00FKRE11
Description
RES 442K OHM 1.5W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Power Rating :
1W
Resistance :
442kOhms
Termination :
Axial
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Width :
4.57mm
Package / Case :
Power (Watts) :
1.5W
Length :
14.2748mm
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
Not
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Max Power Dissipation :
1.5W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Mount :
Through Hole
Datasheets
CMF65442K00FKRE11
Vishay / Dale CMF65442K00FKRE11
Through Hole 442kOhms, 1.5W, Metal Film,