CMF65412R00FKEA11
Mfr.Part #
CMF65412R00FKEA11
Description
RES 412 OHM 1.5W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
412Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
1.5W
Power (Watts) :
1.5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
14.2748mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
4.57mm
Datasheets
CMF65412R00FKEA11
Vishay / Dale CMF65412R00FKEA11
412Ohms, 1.5W, Metal Film,