CMF65250K00BEEK
Mfr.Part #
CMF65250K00BEEK
Description
RES 250K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Resistance :
250 kOhms
Product Category :
Sensor Cables / Actuator Cables
Features :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Brand :
Amphenol CONEC
Failure Rate :
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Product Type :
Height - Seated (Max) :
Amphenol
Power (Watts) :
1.5W
Size / Dimension :
0.180 Dia x 0.562 L (4.57mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Subcategory :
Cable Assemblies
Datasheets
CMF65250K00BEEK
Vishay / Dale CMF65250K00BEEK
250 kOhms, 1.5W, Metal Film,